powered by:
CATALIST
reklamę obsługuje Agencja Interaktywna CATALIST
tygodniknowodworski.mojasonda.pl - zagłosuj w mojej sondzie!

Czy jesteś za tym, żeby cyrk ze zwierzętami wjechał do Nowego Dworu Mazowieckiego?

Słupsk, Wrocław, Łódź, Warszawa oraz wiele innych miast podpisało zarządzenie dotyczące zakazu wjazdu do nich cyrków, których główną atrakcją są zwierzęta. Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w naszej sądzie i wyrażenia swojej opinii w tym temacie.
  • TAK
  • NIE

Komentarze:

nie dla zwierząt w cyrkach 23 lutego 2016, z IP: 79.163.141.173      Zgłoś komentarz do skasowania
po co ta sonda? 60% na nie, a i tak w poniedzialek do Nowego Dworu Maz. przyjechał cyrk zalewski
sonda dotyczy cyrku 23 lutego 2016, z IP: 79.163.141.173      Zgłoś komentarz do skasowania
Oczywiście, że zwierzęta cierpią niewyobrażalnie na fermach przemysłowych, czy w ubojniach i widzimy ten problem. Tylko że sonda dotyczy cyrków dlatego piszemy o cyrkach. Nie można powiedzieć, że cyrki nie są problemem, bo są. Każde miejsce w którym cierpi zwierzę jest problemem i trzeba walczyć o to, żeby to cierpienie zakończyć!
Cyrk to nie problem 22 lutego 2016, z IP: 178.36.102.3      Zgłoś komentarz do skasowania
Zwierzęta w cyrku to nie problem im nic złego się nie dzieje. Proszę zobaczyć ten filmik. Tutaj jest problem w ubojniach, sortowniach hodowlach zwierząt a nie w cyrku. https://www.facebook.com/gary.yourofsky/videos/947308528657729/
nie dla zwierząt w cyrkach 22 lutego 2016, z IP: 79.163.139.172      Zgłoś komentarz do skasowania
myślę, że wielu osobom, które są na tak, zgłębienie tematu nic nie da. Tacy ludzie uważają, że zwierze jest własnością człowieka i człowiek ma prawo robić z nim co zechce. Możesz im pokazać nawet setki takich filmików (dowodów) na których widać jak naprawdę wygląda tresura, a do nich i tak nie dotrze. Nic nie poradzimy. Możemy mieć tylko nadzieję, że nas (ludzi świadomych i wrażliwych) będzie więcej. A widać po sondzie, że na szczęscie tak właśnie jest:)
P. 22 lutego 2016, z IP: 5.172.232.151      Zgłoś komentarz do skasowania
Bezsensowna dyskusja. "Zieloni" to są niestety ci, którzy tak chętnie wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia. Co ma udomowienie psa, czy kota do tresury dzikich zwierząt? Jak zawsze brak argumentów wśród osób, które "ekoterrorystami" nie są kończy się ośmieszeniem. Osoby, które są na TAK- o zgrozo- polecam zgłębienie tematu. Świadomość nie boli. Jeśli cyrk- to tylko bez zwierząt.
Nie dla cyrków 21 lutego 2016, z IP: 87.199.48.64      Zgłoś komentarz do skasowania
Ja rodziny nie trzymam w klatkach, nie kłuję bosakiem, nie wystawiam na stres, nie zmuszam do występów... nie dogadamy się, bo dla cyrkowców miłością jest to co my nazywamy patologią.
Tak dla zwierząt w cyrkach 21 lutego 2016, z IP: 87.205.75.12      Zgłoś komentarz do skasowania
A widzisz. Zwierzęta w cyrku też są częścią rodziny, członkami ich opiekunów. Także nie widzę różnicy wybacz. Każdy opiekun stara się dbać jak najlepiej o swoje zwierzęta.
nie dla zwierząt w cyrkach 20 lutego 2016, z IP: 79.163.142.10      Zgłoś komentarz do skasowania
spokojnie, nikt z nas nie przetrzymuje nikogo (w tym również zwierząt) w swoim domu. W moim domu zwierzęta są częścią mojej rodziny, członkami mojej rodziny, a nie więźniami, widzisz różnicę? Myślę, że u całej reszty głosujących na nie jest tak samo. Czemu nie możesz spojrzeć na te zwierzęta (w cyrkach) sercem, co byś powiedział/powiedziała gdyby to było Twoje życie?
Tak dla zwierząt w cyrkach 19 lutego 2016, z IP: 87.205.78.187      Zgłoś komentarz do skasowania
Proponuję wszystkim osobą którym przeszkadzają zwierzęta w cyrkach by nie przetrzymywały w swoich domach zwierząt gdyż one pewnie też cierpią. Nie jedzcie zwierząt i w ogóle wypuśćmy wszystkie zwierzęta na wolność.
TAK 19 lutego 2016, z IP: 37.47.5.243      Zgłoś komentarz do skasowania
Nikt nie jest doskonały.Hehe.Oprócz zielonych!Tak się zapytam oczywiście z braku wiedzy.zieloni to jest jakiś odłam Zielonoświątkowców?Bo widzę taki sam sposób działania.Pozdrawiam.
NIE dla zwierząt w cyrkach! 19 lutego 2016, z IP: 79.163.136.57      Zgłoś komentarz do skasowania
jesteś sadystom... SADYSTOM -dobre hahahaha
pojechałeś :)) 18 lutego 2016, z IP: 87.199.48.64      Zgłoś komentarz do skasowania
To ma być ta merytoryka? A ile zwierząt Ty zjadasz? Jesteś sadystą :P
TAK 18 lutego 2016, z IP: 37.47.39.53      Zgłoś komentarz do skasowania
Spokojnie... wiem, że ziemia pali się pod nogami, ale mniej haosu więcej merytoryki.IDĄC TĄ IDEOLOGIĄ.Jesteś SADYSTOM,który dla własnej rozrywki trzyma zwierzę,które potrzebuje mięso,czyli musi zginąć nie jeden inny zwierzak!!!TO ŚREDNIOWIECZE!!!
Nie róbcie cyrku ze zwierząt 18 lutego 2016, z IP: 87.199.48.64      Zgłoś komentarz do skasowania
Spokojnie... wiem, że ziemia pali się pod nogami, ale mniej haosu więcej merytoryki. Jestem wegan i zapewniam, że moje mięsożercą zwierzęta karmię mięsem, najprawdziwszym. Ale zgadzam się, nie wszyscy mają pojęcie o potrzebach zwierząt, dotyczyć to zarówno mięsożercą jak i wegetarian czy wegan. Co do wulgaryzmów... mam scriny wulgaryzmów używanych przez ludzi z cyrku... więc :) My nie decydujemy, przedstawiamy opinie mądrzejszy od nas, ekspertów z PAN, psychologów, Europejskiej Federacji Lekarzy Weterynarii, Rzecznika Praw Dziecka. .. na tej podstawie włodarze miast podejmują decyzję. POLECAM SIĘ PRZEBRANŻOWIĆ, zrezygnować z tresury zwierząt, postawić na akrobatów itp. Chętnie odwuedzilabym taki etyczny cyrk. POZDRAWIAM.
Tak dla zwierząt w cyrkach 18 lutego 2016, z IP: 77.253.55.145      Zgłoś komentarz do skasowania
Widzę, że ankieta staję się nieobiektywna gdyż w sondzie biorą udział Ekotteroryści z całej polski dodając głosy z kilku numerów IP. Dziwne, że w zeszłym tygodniu było niemal 2 tyś głosów a dzisiaj jest już prawie 10 tyś. Banda niekulturalnych ludzi z tych ekologów. Gdzie się nie wypowiadają tam wulgaryzmy, chamstwo i inne... jak tacy ludzie mogą brać się za decydowanie za innych. Szkoda gadać. Ekoterrorystów zapraszam na szkołę dobrych manier
TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 18 lutego 2016, z IP: 37.47.43.23      Zgłoś komentarz do skasowania
Wypad rodzinny na konie!!ZŁO zarabiają na zwierzętach!A jak zielony jest weg.to pies niema nic do powiedzenia je co mu JEGO PAN DA DO JEDZENIA.I szczerze TO NIE JEST ODOSOBNIONY PRZYPADEK!!!Przykre,ale prawda!!!Moda przyszła z zachodu,to prawda!Squatersi wracający margines do domu,wszelakiego pokroju patologi,cała gama ćpunów od A doZ itp.Uświadamiają ludzi jak mają żyć i co jest dobre a co ZŁE!!!TAK ZACHOWUJĄ SIĘ SEKTY!!!Rodzice CHROŃCIE DZIECI PRZED NIMI!!!A WY LUDZIE CYRKU BROŃCIE SIĘ BO CHCĄ UKRAŚĆ WASZĄ WOLNOŚĆ!Pozdrawiam
Nie 18 lutego 2016, z IP: 87.199.48.64      Zgłoś komentarz do skasowania
Ja o chlebie Ty o niebie. Oczywiście, że zwierzętom miesożernym potrzebne jest mięso. Temat cierpienia zwierząt dotyczy bardzo wielu dziedzin życia, W TYM CYRKI. I nie mydlcie oczu ludziom. Zwierzęta w niewoli nie rozmnażają się łatwo, nie są rozdawane cyrkom ot tak. Na pewno pamiętacie żyrafę z zoo w Dani, która została zastrzelona a jej mięsem nakarmiono lwy. Poza tym znamy historie słoni, które z chorymi stawami pracowały w cyrku do śmierci. Widzimy tygrysy stoczone w klatkach, stereotypię i apatię. To nie są szczęśliwe zwierzęta i nie obchodzi mnie to że ten biznes to zaledwie 1% całości zwierząt wykorzystywanych w różnych celach przez ludzi. Fakt jest faktem. W dodatku wykorzystywane w takim prymitywny celu: DLA ROZRYWKI.
sza 18 lutego 2016, z IP: 37.47.43.23      Zgłoś komentarz do skasowania
To się uspokoiłem.Czyli jeżeli pies ma właściciela zielonego weg.to już w diecie mieso nie jest potrzebne?Rozumiem że moja wiedza jest oczywiście z średniowiecza,a najnowsze odkrycia naukowe dowodzą,że zwierze mięsożerne nie potrzebuje w diecie mięsa.Prosze o litość!Mam taki pomysł,prosze to poważnie rozważyć!Gdyby wszyscy zieloni wykastrowali się i wysterylizowali ile było by miejsca dla wszystkich zwierząt.To prawdziwe poświęcenie i oświecenie.To zieloni mają oświecenie z średniowiecza!W całym biznesie tzw.zarabianiem zwierzętami,bo rozumiem,że oto głównie chodzi.Cyrk jest na samym końcu łańcuszka.Ilość zwerząt 1% do całości.Gdzie właśnie w Cyrkach zwierzęta są najlepiej traktowanie z godnością.Aktorzy Cyrkowi pracujący ze zwierzętami nie przychodzą do pracy.24h na dobe poświęcają im swój czas.Mają więcej empati i poświecenia niż wy.[SPORTY] końskie prosze was naprawde jesteście tak ślepi.Żaden Aktor Cyrkowy podczas pokazu nie narazi na uszczerbek swojego pupila.Natomiast w sporcie zwierzęta są przedmiotami.Złamie noge będzie następny.Dla Aktora Cyrkowego jest rodziną.Skąd się biorą dzikie zwierzęta w cyrkach.Gdy w ZOO urodzi się w miocie za dużo tygrysków,lwiątek,te najsłabsze bez szans na przeżycie,były oddawane Aktorom Cyrkowym pod opieke.Kiedy zaczyna sie udomowienie?Największa bzdura transtort.Zwierzęta są do tego pzrzyzwyczajone i nie robi to na nich żadnego wrażenia,co innego zwierząta żyjace na wolności są usypiane na czas podróży!MÓWIĄ NIE CYRKOM ZE ZWIERZĘTAMI!SAMI WBIJACIE SOBIE NÓŻ W PLECY.Pozdrawiam;}
Nie dla cyrkow 18 lutego 2016, z IP: 87.199.48.64      Komentarz zaznaczony do skasowania
Udomowiene kota miało takie początki, z biegiem rozwoju cywilizacyjnego forma się zmieniała, środowisko bylo dostosowane do człowieka nie do kota, dla kota stało sie zagrożeniem, dlatego dziś w miastach trzyma się je w mieszkaniach, na wsi koty nadal chodzą swobnie. Natomiast udomowione psy stały uwiazane na lańcuchach przy budzie. Na szczęście dzięki pracy Zielonych powoli się to zmienia. Co do kastracji... to wiedzę masz ze średniowiecza. Najnowsze badania dowodzą, że kastracja przedłuża życie i wpływa pozytywnie na zdrowie psów i kotów bez negatywnego wpływu na ich stan psychiczny. Koty i psy nie odczuwają przyjemności ze stosunku tak jak ludzie, wręcz przeciwnie, jest to dla nich bolesne. Nie porównuj zwierząt domowych do dzikich. Moje domowe mają większe terytorium niż dzikie w cyrkach.
skolman_mws 18 lutego 2016, z IP: 164.126.83.171      Zgłoś komentarz do skasowania
AMIGA RULEZ
sza 18 lutego 2016, z IP: 37.47.2.78      Zgłoś komentarz do skasowania
Udomowienie kota od setek lat nie polegało na tym,że kocina była łapana i zamykana na ANEN.Ta dzika kocina sama przyszła do człowieka i odchodziła,wraca?Po sterylizacji czy kastracji,kocina tak okaleczona nigdy nie będzie behawioralnie tą samą kociną,zaczynają się najróżniejsze szchożenia fizjologiczne i psychiczne.To dla ich dobra bo one niepotrawią się bronić.Właśnie kto tu jest ze średniowiecza!Każdy kot zawsze chodził własnymi drogami,same wybierały człowieka.A najczęściej jeden kot znany jest nie jednej rodzinie ,z własnego wyboru.Niestety po okaleczeniu [empati]niema takich zachowań jest warzywem,i natura nie wzywa.Wybór żyć na wolności wykastrowanym czy w klatce nie?
jeanne 17 lutego 2016, z IP: 31.179.213.99      Zgłoś komentarz do skasowania
Jeśli ktoś uważa, że trzymanie w niewoli - wiezieniu zwierząt jest ok, to niech da się tresować i trzymać w małych klatkach, z dala od naturalnego życia. Ludzie mają tendencję, że chcą widzieć dobro w tym jak traktowane są zwierzęta w cyrkach, pakach rozrywki, oceanariach etc. ale nie myślą o tym, że zwierzęta jak każda istota chcą być wolne i same o sobie decydować. Życie za kratami i robienie tych wszystkich bzdurnych pokazów jest niewolą, brakiem swobody. Zwierzęta łatwo się nie poddają tresurze, to nie jest na zasadzie zrób to i one to robią. Tresura sama w sobie wskazuje na przemoc, zmuszanie zwierząt biciem, wiązaniem do robienia na siłę tego co chce człowiek. Nawet gdyby proceder był inny, a nie będzie , bo nie liczy sę dobro zwierząt a zysk, to cyrki pozostaną niewolą, odcięciem od tego co naturalne - przestrzeni, naturalnych zachowań. Spróbujcie spędzić w zamknięciu jakiś czas, a jestem ciekawa ile wytrzymacie i to bez tv i innych pierdół ale zamknięci w małej klatce a wypuszczani by zadowalać innych.
Nika 17 lutego 2016, z IP: 79.191.146.154      Zgłoś komentarz do skasowania
nie musimy komentować czy naszym zdaniem sa czy nie zwierzęta źle traktowane w cyrkach, bo sa na to dowowody i to jest faktem, widze ze cyrkowcy tutaj aktywnie działają i częsci osób wmówią, ze czarne jest białe w mysl zasady kłamstwo powtarzane duzo razy staje sie prawdą...
andzix 17 lutego 2016, z IP: 83.238.69.170      Zgłoś komentarz do skasowania
nie!!!
Eve 17 lutego 2016, z IP: 176.107.37.202      Zgłoś komentarz do skasowania
Psy i koty to zwierzęta udomowione od setek lat i człowiek ma obowiązek się nimi opiekować. A kastracja jest koniecznością, by zapobiegać bezdomności zwierząt. Niestety zbyt wielu ludzi jest niedouczonych i z ograniczoną wyobraźnią, dopuszcza do rozmnożenia a potem oddaje byle komu, o ile wywali do lasu, a potem zwierzęta trafiają do schronisk. Cyrk to inny temat. Zwierzęta uznawane za dzikie, męczy się tresurą, występami, transportem. ... dla ROZRYWKI... WSTYD!!!!
Zborek 17 lutego 2016, z IP: 109.196.0.2      Zgłoś komentarz do skasowania
Z tego co się orientuję, to tylko głupi stereotyp co mówią o złym traktowaniu czy męczeniu zwierząt w cyrkach. Zwierzęta wcale nie są głodzone ani bite... Te zwierzęta mają lepiej niż niejeden pies czy kot w niejednym domu. Zdecydowanie tak !
Zborek 17 lutego 2016, z IP: 109.196.0.2      Zgłoś komentarz do skasowania
Z tego co się orientuję, to tylko głupi stereotyp co mówią o złym traktowaniu czy męczeniu zwierząt w cyrkach. Zwierzęta wcale nie są głodzone ani bite... Te zwierzęta mają lepiej niż niejeden pies czy kot w niejednym domu. Zdecydowanie tak !
Anna 17 lutego 2016, z IP: 89.67.129.89      Zgłoś komentarz do skasowania
Absolutnie NIE i Nie, nie chcę by cyrk wjechał do Nowego Dworu Mazowieckiego
Nie dla zwierząt w cyrku 17 lutego 2016, z IP: 87.199.48.64      Zgłoś komentarz do skasowania
Psy i koty to zwierzęta udomowione od setek lat i człowiek ma obowiązek się nimi opiekować. A kastracja jest koniecznością, by zapobiegać bezdomności zwierząt. Niestety zbyt wielu ludzi jest niedouczonych i z ograniczoną wyobraźnią, dopuszcza do rozmnożenia a potem oddaje byle komu, o ile wywali do lasu, a potem zwierzęta trafiają do schronisk. Cyrk to inny temat. Zwierzęta uznawane za dzikie, męczy się tresurą, występami, transportem. ... dla ROZRYWKI... WSTYD!!!!
sza 17 lutego 2016, z IP: 37.47.7.50      Zgłoś komentarz do skasowania
NIE MĘCZENIU ZWIERZĄT!DLACZEGO ZIELONI MĘCZĄ KOTKI I PIESKI?DLACZEGO SAMI NIE ODDADZOMOM SIĘ STERYLIZACJI CZY KASTRACJI?TO JEST NATURALNE!!!!!!! TAK!!!DLA CYRKU ZE ZWIERZĘTAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Użytkownik publikuje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Właściciel Serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach Serwisu.
Link do tej sondy:
Prześlij adres znajomym
Informacje
Utworzono: 08.02.2016
Głosów: 10131
Sonda łamie regulamin?
Zgłoś do moderatora »
Nowa sonda »
Stwórz własną sondę w kilka sekund i dodaj na bloga!

WebDesing & Realizacja Agencja Interaktywna CATALIST - Wydawca CATALIST sc, Krowoderskich Zuchów 17/12, 31-271 Kraków

(c) 2006-2018 mojaSONDA.pl ekspresowa SONDA za darmo, bez logowania